Dożynki 2002


W dniu 8 września na stadionie LKS "Orkan" w Bełżcu odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Pogoda tego roku (jak na wszystkich tegorocznych festynach plenerowych) była wspaniała. Uroczystość, w której wzięła udział społeczność całej gminy, z przedstawicielami władz Urzędu Gminy na czele, rozpoczęła się od przemarszu korowodu dożynkowego od budynku GOK na stadion. W dalszej części odbyła się część wieńcowo-dożynkowa. Starostami dożynek tego roku byli Maria Hajduk z Bełżca II oraz Adam Dominik z Chyżów. Zaprezentowane zostały cztery, bardzo piękne, wieńce dożynkowe.

Wieńce dożynkowe... (fot. z GOK-u)

Po uroczystej mszy świętej odbyła się część kulturalno-rozrywkowa. Wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bełżcu. Młodych artystów przygotowała pani Dorota Karwańska - Mazurkiewicz. Zaśpiewały również niezawodne "Dolinianki". Swój koncert dała orkiestra OSP z Tomaszowa Lub. Przedstawiciele naszych sołectw zmagali się podczas "Turnieju Sołectw". A zadania były naprawdę trudne: plucie pestka na odległość, rzut beretem czy slalom - toczenie obręczy rowerowej za pomocą kija. Po, trzeba to przyznać, bardzo sportowej rywalizacji podliczono punkty i okazało się, że po raz kolejny wygrały połączone sołectwa Kolonia Szalenik i Bełżec III (z dorobkiem 21 punktów). Miejsce drugie podzieliły Bełżec II i Chyże (po 16 punktów). Na miejscu trzecim znalazło się sołectwo z Bełżca I (15 punktów). Tak więc wszystkie drużyny udało się zmieścić na podium.
Nie obyło się też bez wspomnień. Z okazji dziesięciolecia reaktywowania naszej gminy na scenie pojawili się na scenie wszyscy dotychczasowi przewodniczący rady gminy: Ewa Komadowska, Adam Fedczyna oraz Kazimierz Marynicz. Mówili o tym co podczas ich kadencji udało im się osiągnąć.

Artykuł pochodzi z "Głosu Bełżca" wydawanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu

Wstecz do Strony Głównej

Copyright © Wirtualny Bełżec